Občianske združenie Severná

Vytvárame priestor, kde je radosť žiť

Naša vízia

OZ Severná vytvára zdravé a zmysluplné komunitné prostredie prostredníctvom pravidelných stretnutí - piknikov, tematických akcií, organizovaním odborných prednášok, zkrášľovaním okolia, staraním sa o zeleň a prírodné bohatstvo, ktoré je v blízkom okolí. Zapája sa do grantov, ktoré pomáhajú vylepšovať a zkvalitňovať ihriská, či prostredie sídliska. Zapája sa do urbanistických rozhodnutí a upozorňuje na nedostatky v pozemných komunikáciách.

Čo je však najhlavnejšie, podporuje nápady občanov a snaží sa vytvoriť priestor, kde je radosť žiť.


Stanovy OZ Severná

Ako sa stať členom

Pozývame vás stať sa členmi OZ Severná. Nemusíte sa báť, že vás hneď zapriahneme do roboty, aj ked brániť vám nebudeme.

Vaše členstvo v OZ Severná vám dá možnosť ostať v obraze, a pokiaľ budete mať záujem, každý mesiac vám pošleme mail s našimi úspechmi, plánmi a aj neúspechmi – proste budete vedieť, čo sa na vašom sídlisku deje. Na každý piknik chceme kúpiť aj "členské občerstvenie" a tak ak pôjdete náhodou okolo, tak sa bez akýchkolvek výčitiek môžete ku nám pridať. Ak budete mať nápad na zlepšenie okolia, alebo vás bude niečo trápit, spoločne sa budeme snažiť vám pomôcť. Budeme vďační za vašu pomoc, ale najmä vám ponúkame tú svoju. Všetky činnosti budeme robiť čo najtransparentnejšie a na konci roka bude valné zhromaždenie, kde sa dozviete podrobné informácie o činnosti a aj financiách občianskeho združenia.

Členské na rok je 10€. Vďaka týmto peniazom budeme môcť vykonávať spomínané činnosti a ak si niečo nasporíme, tak dobudúcna investovať tieto peniažky naspät do komunity.

Členom sa môže stat osoba od 15 rokov a členské sa platí od 18 rokov.

Členské môžete zaplatiť osobne Zuzke Fortiakovej z vchodu 12 alebo poslať na účet: SK46 8330 0000 0022 0190 7898. Do poznámky k platbe prosím uveďte svoje meno a email alebo telefón, aby sme vás mohli kontaktovat.

Za vašu podporu, nápady či pripomienky vám vopred veľmi pekne ďakujeme!

Kontakt

  • mail: oz@severna.sk
  • Adresa: Severná 18, 974 01 Banská Bystrica
  • Číslo účtu: SK46 8330 0000 0022 0190 7898